Idealny moment dla Ciebie, niekoniecznie dla innychźródło: pixabay.com


    
     Na pewno wiele razy słyszeliście o sławnym "idealnym momencie". Idealny moment na studia, na ślub, na przeprowadzkę, na dziecko. Na pewno też wiele z Was zna frazes , że Idealny moment nie istnieje. Otóż powiem Wam, że istnieje! Dla każdego jednakże idealny moment będzie w innym momencie życia, w innym wieku, innym miesiącu, porze roku itp. Zacznijmy od studiów. Kto z Was słyszał w młodości, że "teraz to już jest idealny czas na studia", "może byś poszedł/poszła na studia- w końcu to idealny czas"? Tylko, że ten idealny czas według rodziców czy też znajomych niekoniecznie może być idealny dla Ciebie. W końcu to Ty wiesz dokładnie co dla Ciebie będzie lepsze. Owszem, inni mogą Ci doradzić w kwestii kierunku czy wyboru uczelni, ale tylko wtedy kiedy ich o to poprosisz.

     Idealny czas na przeprowadzkę i ślub ! Teraz to już MUSICIE zamieszkać ze sobą, w końcu jesteście 3/5/10 lat razem. Oczywiście ślub też MUSICIE wziąć. Ale musimy bo? Bo znajomi tak mówią, bo im się wydaje, że to będzie najlepsze dla nas? Bo rodzice tego chcą? Bo co ludzie powiedzą? A może dla nas idealny moment będzie w zupełnie innym czasie. O idealnym momencie na dziecko pewnie też nieraz słyszeliście. Jesteście już tyle raz latem, kiedy dziecko? Właśnie wzięliście ślub, kiedy dziecko? Macie już jedno dziecko, no ale kiedy kolejne? 

    Ja wiem, że niektóre sugestie i pytania mogą wynikać z troski. Rodzina, znajomi, obcy ludzie - oni wszyscy chcą żeby Wam żyło się jak najlepiej. Tylko trzeba zrozumieć, że idealny moment na określone działania jest inny dla wszystkich ludzi. Jedni wezmą ślub po 3 miesiącach znajomości, inni po 10 latach. Jedni zamieszkają wspólnie z partnerem po miesiącu znajomości a inni po 8 latach. Podaję skrajne wartości, żeby pokazać skalę zjawiska. 

    Życie nie jest po to aby spełniać oczekiwania innych. Jest po to aby, nam samym ze sobą było dobrze, aby te nasze "idealne momenty" miały miejsce naprawdę w idealnym momencie DLA NAS. Nie dla rodziny, znajomych, sąsiadów. O tym należy pamiętać, a o natrętne pytania zawsze możemy odpowiedzieć "w swoim czasie" lub "w idealnym momencie dla nas". 


    Dziękuję za uwagę. Koniecznie dajcie znać czy znane Wam są zachowania oraz jak sobie z nimi radzicie.

Komentarze

 1. Oj. Tak ludzie zawsze wiedza co dla nas lepsze w tym momencie. I oczywiscie nie znosza sprzeciwu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście i zawsze "mają rację". ;) Grunt to się nimi nie przejmować, w końcu oni za nas życia nie przeżyją.

   Usuń
 2. ja uważam, że każdy wie wewnętrznie kiedy jest ten "odpowiedni moment" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak pewnie jest :) Szkoda tylko, że inni próbują nam wmawiać inaczej..

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pozytywne podejście do życia ujarzmi Twój zły nastrój, czyli 5 sposobów na poprawę humoru